Indiańska wioska giżycko na mazurach. Poznaj mazury
Informator o warmii i mazurach
  • Moje ogłoszenia noclegi mazury
  • Kontakt noclegi mazury
  • Dodaj ogłoszenie noclegi mazury

Strona główna > Atrakcje turystyczne > INDIAŃSKA WIOSKA GIŻYCKO

INDIAŃSKA WIOSKA GIŻYCKO

"INDIAŃSKA WIOSKA GIŻYCKO"

Od kilku lat na Mazurach zobaczyć można autentyczną
"Indiańską Wioskę"
 
Każdy z nas bawił się w dzieciństwie w Indian, wszyscy znamy indiańską kulturę i historię z filmów i książek. Ale czy na pewno? Po wizycie w wiosce indiańskiej może się okazać, że nasza wiedza to jedynie garść stereotypów, wymagających gruntownej weryfikacji.
 
"Indiańska Wioska" na skraju miejscowości Spytkowo koło Giżycka to plenerowe muzeum, w którym w kilkunastu namiotach indiańskich zwanych tipi prezentowanych jest ponad sto eksponatów obrazujących życie dawnych Indian z obszaru Wielkich Równin.
 
Eksponaty zaaranżowane w odpowiedni sposób tworzą poszczególne stacje tematyczne wioski, takie jak: kompletnie wyposażone domostwo typu tipi, stroje i broń wojowników, przedmioty związane z religią i magią, narzędzia, stroje i ozdoby kobiece, dziecięce zabawki itd. Przedmioty te ożywają w barwnych opowieściach profesjonalnie przygotowanych, posiadających bardzo bogatą wiedzę przewodników.
 
Poziom opowieści dostosowywany jest do każdej grupy wiekowej: dla dzieci i młodzieży wizyta w "Indiańskiej Wiosce" może być wspaniałym uzupełnieniem wiedzy szkolnej; dorośli również nie będą się tu nudzić - dowiedzą się, że kultury poszczególnych plemion indiańskich były o wiele bogatsze niż przedstawiają to książki przygodowe i filmy, a także uzyskają odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące Indian.
 
Turyści indywidualni mogą zwiedzać "Indiańską Wioske" codziennie w godz. 10.00 - 18.00, od początku maja do połowy października. Dla grup zorganizowanych (po wcześniejszym ustaleniu) ofertę wzbogaconą; wzbogacono o 2,5-godzinny blok programowy, na który składa się:
o jednogodzinna część dydaktyczna: zwiedzanie wioski z naszym przewodnikiem,
o pół godziny przeznaczone na ognisko, przy którym uczestnicy mogą upiec przywiezione przez siebie kiełbaski,
o jednogodzinna część rozrywkowa: uczestnictwo w wielu ciekawych grach i zabawach indiańskich, takich jak strzelanie z łuku, rzucanie włócznią, pokonywanie toru przeszkód itd.
W "Indiańskiej Wiosce" funkcjonuje również sklepik, w którym można zaopatrzyć się w interesujące pamiątki - od amuletów i łapaczy snów, przez łuki i strzały, elementy strojów indiańskich, po etniczną biżuterię.
 
kontakt:
Bogdan Zdanowicz
Firma USŁUGI TURYSTYCZNE "VIKTORIO"
Spytkowo 48, 11-500 Giżycko
tel. 502 448 504 (przez cały sezon)
e-mail: viktorio18@wp.pl
www.wioskaindian.republika.pl

©2022 PoznajMazury.pl